Par projektu

Lācēna Ričija Rū ceļš pie mazajiem lasītājiem, klausītājiem un skatītājiem aizsākās 2021. gada augustā ar grāmatiņas “Ričijs Rū rīko koncertu” iznākšanu. Tā ir krāsaina un interaktīva dzejoļu un krāsojamā grāmata, kas papildināta ar 11 dziesmu un to instrumentālo pavadījumu albumu. Šis projekts ir īsts Reiniku ģimenes lolojums. Bērnu dzejoļu autore ir vecmamma Veronika Reinika, tos par dziesmām pārvērtis mūziķis Lauris Reiniks, bet visa projekta idejas autore ir Rūta Reinika-Preisa.

Šobrīd pie mazajiem Ričija Rū draugiem ir nonākušas jau vairāk kā 15000 grāmatiņas un dziesmu albumi, dziesmu video youtube sasnieguši vairākus miljonus skatījumu, ir nospēlētas vairāk kā 60 koncertizrādes visā Latvijā un satikti vairāk kā 10000 bērni.

Mums ir prieks paziņot, ka lācēnu Ričiju Rū var satikt arī ļoti skaistā TV raidījumā "Ričija Rū pasakas", kas skatāms Tet+. Tāpat pasakas lasāmas mīļstāstiņu grāmatā "Ričijs Rū un draugi".

2023. gada vasaras nogalē pie bērniem nonāca Ričija Rū otrais dziesmu albums, grāmata un jauna koncertizrāde. Uz tikšanos Ričija Rū jaunajos piedzīvojumos- Ričijs Rū rīko koncertu 2! Ceļojums uz Āfriku.


“Šķirstot senāk izdotos vecmāmiņas dzejoļu krājumus, man radās vēlme tiem piešķirt jaunu elpu. Iedzīvināt tos gan vizuālā, gan muzikālā formā, lai mazajam dēliņam Ričardam atstātu jauku ģimenes piemiņu un mums ikdienā būtu ko lasīt, klausīties un dziedāt. Es vēlējos radīt grāmatiņu ar ilustrācijām, kādas bija manā bērnībā – sirsnīgas, mīļas un ar saprotamiem tēliem. Māksliniece Guna Miķelsone brīnišķīgi šo sajūtu uztvēra un radīja visus tēlus. Šķiet, ka muzikāli arī uzķērām pareizo stīgu. Jau no pirmās dziesmas, ko Lauris man atsūtīja, Ričiņš nebeidza prasīt, lai uzlieku vēlreiz un vēlreiz. No sirds ticu, ka esam radījuši kaut ko tādu, kas būs noderīgs katrā ģimenē, kurā aug zinātkāri, radoši un mūziku mīloši bērni”, stāsta projekta idejas autore Rūta Reinika- Preisa, kura pati arī piedalījusies pāris dziesmu ierakstā kā soliste.

Grāmata “Ričijs Rū rīko koncertu” ir interaktīva – katra tās lappuse ir papildināta ar QR kodu, kuru noskenējot dzejolis “atdzīvojas”, ļaujot ielūkoties un noklausīties lācēna Ričija Rū piedzīvojumos, īpaši sagatavotās dzejoļu videoversijās kanālā YouTube. Grāmatā ir iekļautas arī krāsojamās lapas un kompaktdisks ar dziesmām un to pavadījumiem.


“Man tas bija liels un patīkams izaicinājums komponēt dziesmas tieši bērniem. Viņi ir visprasīgākā un godīgākā auditorija. Nekad agrāk to nebiju darījis. Man galvenais bija, lai patīk Rūtas puikam Ričardam. Viņš ir galvenais iemesls visam projektam. Un priecājos, ka viņam tiešām patīk un prasa, lai spēlē vēl un vēl. Ticu, ka arī visiem citiem Latvijas bērniem iepatiksies mūsu lācēns Ričijs Rū un viņa draugi, un drīz visi kopā varēsim dziedāt šīs dziesmas koncertos”, stāsta dziesmu komponists un izpildītājs Lauris Reiniks.